Další expedice objednávek za:

Jak sdílet a posílat velké soubory?

Jistě se Vám stalo, že jste potřebovali odeslat větší soubor. Ať už to byly fotografie z dovolené, videa z oslavy narozenin, či hromadná korespondence pro více osob. Téměř každý z nás vlastní chytré zařízení – telefon, počítač, tablet..

Běžné aplikace, které máme nainstalovány, jako jsou WhatsApp, Gmail, Viber, Zprávy, jsou omezovány určitým množstvím. Ať už se jedná o velikost daného souboru, nebo o počet.

Pojďme si tedy porovnat některé z nich:

Asi nejhůře pro nás vycházejí Zprávy v telefonech. Nejenom že přes ně nepošlete větší soubor, nejspíš ale i draze zaplatíte. Například fotografie jsou odesílány jako multimediální soubory, které jsou zpoplatněny tarifem Vašeho operátora. Odeslat například 100 fotografií z dovolené se tak může těžce podepsat na obsahu Vaší peněženky.

2017-nrli-47809-108500-300x150

Další běžně využívanou aplikací je WhatsApp. Jednoduchá a spolehlivá apka, která v dnešních dnech plně nahrazuje Zprávy. Odesílání multimediálních souborů také není problém. Jelikož aplikace funguje na internetovém připojení, nenaúčtují se Vám poplatky za MMS zprávy. Problém nastává až při odeslání většího souboru. Při testování nám aplikace nepovolila odeslat soubor větší než 64MB. Když jsme chtěli odeslat fotografie, maximální počet byl 30 fotografií.

Podobný problém nastává u Viberu – aplikace fungující na stejném principu jako WhatsApp. Maximální velikost souboru byla 50 MB.

Gmail nás zklamal asi nejvíce. Maximální soubor možný odeslat byl 20 MB! Což je opravdu málo. 1 oskenovaný dokument A4 a 5 fotografií (foceno telefonem) a náš email nebyl odeslán. Jaká škoda.

Co s tím?

Po neúspěšných pokusech v aplikacích, které máme v telefonech, jsme začali pátrat jak soubory odeslat.

Jedna možnost tu je. Vlastně několik. Když nemůžeme soubor odeslat přímo, využijeme k tomu virtuální úložiště.

Jak to funguje?

Jednoduše. Soubor, který potřebujete odeslat, nebo třeba celé Vaše album z dovolené nahrajete na Cloud.

V dnešní době funguje těchto úložišť několik. Mezi nejznámější a nejvíce používané patří Dropbox, Uložto, Disk Google, Webshare, Letecká pošta atd.

Na tyto virtuální úložiště nahrajete soubory, které chcete sdílet a následně si je osoba či více osob na druhé straně může stáhnout do svého zařízení.

Vše je jednoduché a zvládne to každý.

ulozto_webshare

Úschovna Vám umožňuje nahrávat soubory až do velikosti 25GB a to bez registrace. Stačí vyplnit Váš email a email osob, kterým chcete soubor odeslat. Těm pak přijde zpráva s odkazem pro stáhnutí. Stejně funguje i leteckaposta.cz.

Podobně funguje i uložto a webshare, kde soubory nahrajete a následně odešlete druhé osobě jen odkaz ke stažení. K citlivým souborům můžete přidat i heslo.

share_dropbox_drive

Každý kdo má účet u googlu může využít funkci disku – Google drive. Nahrajete soubory a následně nasdílíte odkaz konkrétním osobám. Zdarma můžete využít až 15GB.

V neposlední řadě je zde Dropbox. Stačí mít účet na tomto úložišti. Dropbox navíc funguje na sdíleném principu. Všechny soubory uložené zde se Vám synchronizují na všech Vašich zařízeních. Máte tak naprostou kontrolu ať jste kdekoliv.

Nebuďte tak otrokem placených aplikací a nenechte se omezovat. Vyzkoušejte i jiný způsob jak odeslat velké soubory.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení